Saman Panelle Yapılan Konutların Sizlere Sağladığı Konforlar

Klasik yapılarda nefes almayan evlerde yaşıyoruz. Nefes alamıyoruz. Evlerde kullandığımız yapı malzemeleri konusunda ne kadar bilinçliyiz? Gelişmiş ülkelerde çevreye duyarlı evler için standartlar sağlanırken, örneğin LEED konutlar,Yeşil Evler inşa edilirken, malzeme seçimi doğru yapılmıyor ise (doğal, geridönüşümlü, nefes alabilen duvar elementleri gibi...vs. değil ise), bunlara doğal ekolojik evler diyemeyiz. EPA SAMAN PANEL SİSTEM  yaşam kalitemizi arttırmamız için yapabileceğimiz doğru bir seçim olur. EPA YAPI SİSTEMİ Ekolojik Ev grubunun amacı,  ruhsal ve bedensel, sağlığımızı koruyan, iç ortam kalitesini arttıran ve sürdüren, yapı malzemelerini ve araçlarını kullanmaktır. Bu kriterler binalarda yaşayan insan faktörünü hedef almıştır.

    SAMAN PANEL 2000 YILINDAN BERİ YAPILAN ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE, GELİŞMİŞ ÜLKELERDE BAŞLIBAŞINA DUVAR YAPIMINDA KULLANILMAKTADIR.

    Şehirden uzaklaşmadan doğaya dönmek isteyenler, her şey oturacağınız evin niteliği ile başlıyor. Binlerce yıllık testlerden  geçmiş malzemeleri yeni NANO  teknolojilerle harmanlayıp, yaşam formlarımızla örtüşen EKOLOJİK PASİF AKILLI SİSTEMLERİ kullanarak, nasıl bir evde yaşayabileceğinizi görmek isterseniz  lütfen bir EPA KONUTUNU geziniz.


    E.P.A. PANEL DUVAR ELEMENTLERİ YÜKSEK ORANDA YOĞUNLAŞTIRILMIŞ, KALIPTAN ÇEKİLMİŞ SAMANDAN  İKİ TARAFI KARTON İLE ÖRTÜLMEKTEDİR.

    Eskiden ANADOLU’daki yapılarda saman, kerpiçin içinde bağlayıcı madde olarak kullanılırdı. Artık tüm dünyada tek başına yaygınlıkla kullanılan SAMAN BALYALARINDAN ÜRETİLEN  PANEL Duvar,   Birleşmiş Milletlerin de önerdiği doğal malzemedir. Yangına daha mukavimler, nefes aldıkları için sağlıklı yaşam mahali üretirler, yapımları ekonomiktir ve çevreye zarar vermezler, enerji yenilenebilirdir. AB ve  ABD de pasif ev olarak kabul edilen sistemdir. Bu özeliklere akıllı sistemi de dahil edildiğinde  EPA YAPI SİSTEMİ SİZLERE LÜX BİR KONFOR SAĞLAR. Ayrıca binaların nefes alabilmesi ve atmosfere CO2 salınımının önüne geçilmesi açısından, dış cephelere bina mantolamasına gerek duyulmamaktadır.

    E.P.A PANELİN, DİĞER PANELLERDEN FARKI, AYDO WORLD TEKNOLOJİ İLE YANMAZ, YAŞLANMAZ VE SU GEÇİRMEZ FORMA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ OLMASIDIR.

    Biz, bu malzemelerle modern çağımızla entegre ederek Anadolu ruhunu yeniden canlandırıyoruz.