Epa Yapı Teknolojisi

Epa Yapı (Ekolojik Pasif Akıllı Yapı Sistemleri) nde, Epa Panel ile her türlü yapı sistemlerinde uygulanabilinir. Betonarme, çelik karkas ve ahşap karkaslara uygulanmaktadır.  Villalar, çok katlı konutlar, otel, okul, hastane,  havalimanları, stüdyolar, residence,  afet konutları ve konteynırlar Epa Panel ile uygulanan yapılarda yazın serin, kışın sıcak tutar ve  binalar nefes alır. Bununla birlikte hızlı kurulum imkanı sağlar ve kolay monte edilir. Kurulumda çevreyi kirletmez, uygulamalarımız ekonomik ve ekolojiktir. Doğaya karbon ( CO2 ) yayılmaz.  Aydo World NANO teknolojisi ile yangına dayanıklıdır, alev almaz.

Epa Yapının uygulandığı her türlü yapının çatı, tavan ve duvarlarında samandan üretilen uygulama,  kendi başına kullanılabilinir. Ses izolasyonu ve akustik yönünden mükemmeldir. Konutlarda ayrıca mantolamaya ihtiyaç duyulmaz. Yapılan binalarda ağırlık minumum olacağından,  8,5 şiddetindeki depreme dayanıklı olarak inşa edilir. EPA panelle yapılan konutlar pasif ve ekolojik sınıfta adlandırılır.
 

EPA AKILLI YAPI SİSTEMLERİ İLE YAPILACAK KONUTLARDAKİ KURULACAK OTOMASYON SİSTEMİ BAŞTA GÜVENLİK OLMAK ÜZERE SAĞLIK İLE  İLGİLİ FARKLI SEÇENEKLER SUNULMAKTADIR. BUNUN YANI SIRA DOĞADAKİ YENİLENEBİLİNİR ENERJİ UYGULAMALARI İLE ISITMA, SOĞUTMA,  AYDINLATMA GİBİ DAHA BİR ÇOK KONUDA KOLAYLIK SAĞLAMAKTADIR.

Günümüz teknolojisi (Aydo Water) ile motor ve filtre sistemleri kullanılmasına gereksimme duyulmadan, Aydo Water ile havuza kurulacak olan su enjeksiyon sistemi ile kirlenme, yosun tutma, mikrop ve  koku barındırmayacaktır.  Ayda bir kere yapılacak pompa sistemi uygulaması yeterli olacak bununla birlikte uygulamalarımız  hiç bir  kimsayal madde içermez. Kültür Mirasımız olan tarihi eserlerimiz malesef,  zamana yenik düşüp kimi zaman bakımsız kalmakta birlikte kimi zaman da yanma tehlikesi ile karşı karşıya gelmektedir. Aydo World ile tarihi eserlerimizin yüzeylerini esere zarar verilmeden temizlenmesi ve uzun yaşamasını sağlamamız artık mümkün. Hiç bir kimyasal madde Aydo Worlde kullanılmaz.