EPA YAPI SİTEMİYLE KÖYLER KASABALAR ŞEHİRLER İNŞAA EDİLMELİ

Dünya  kültürleri Dünya  mirasımız evlerin  daha fazla erozyona uğramadan atalarımızın yaptığı evleri günümüzün ileri teknolojileriyle yeniden yapmamız mümkün. Osmanli ve Selçuklu ahşap yapilarin (A.karkasın) depreme karşi en en dayanıklı yapıların olduğunu dunyanın önde gelen deprem uzmanları tarafından söylenmektedir.

 
Köy ve kasabalarımızda şehirlerimizde  çarpık yapılar, beton yapılar yerine doğaya daha uyumlu EPA  evlerini yapmakla afetlerin önüne geçildiği gibi aynı zaman da yöresel yapı kültürlerinde ahşap karkas EPA PANEL duvar yapısı doğal samandan olan gerçek ekolojik  evler yapmalıyız. Köy, kasabalarımız ve şehirlerimizde hem kültürel değerlerini korumuş olacağız hem de doğadaki ekolojik dengeyi korunmasına katkı sağlamış olacağız.  Aynı zaman da köy ve kasabalarımız yöresel mimari kültürlerin uygulanmasi durumunda köy ve kasabalarımız turistik doğal cazibe merkezlerine dönüştürebiliriz
Daha modern daha doğal daha ekolojik çevreye doğaya kültürüne sahip çıkan köyler ve kasabalar kurabiliriz. Devletin bu konudaki destekleri bu tür yapıların yapılmasında ön ayak olmalı ve desteklemeli.

 

Kültürel ve toplumsal sorumluk ol  EPA YAPI AHŞAP KARKASLARDA kent merkezlerinde dış görünümü betonarme sistemlerindeki gibi her türlü dış kaplama sıva gibi malzemeleri uygulamak mümkün. Çünkü dış duvar ve iç duvar yapımında içte ve dışta her türlü uygulamaya imkân verir EPA PANEL.


EPA YAPI SİSTEMİYLE tüm Dünyada olduğu gibi Selçuklu ve Osmanlı mimari izlerini taşıyan ülkerin  kültürlerine sahip çıkmasını sağlayacak yöresel mimari örnekler inşa ederek Anadolu’daki yok olmaya düz tutmuş evlerimiz günümüzün teknolojisiyle yeni bir boyut kazandırmamız mümkündür. Ahşaba yaşlanmayan bir boyut kazandırdığımızda her ülke yaşadiği  mekânları ileride de kültürel mirasları olmaya devam edecektir.


Ahşap yapılarda yangın tehlikelerine karşı AYDO WORLD TEKNOLOJİSİYLE BAŞTA AHŞABIN YAŞLANMASINI VE YANGINI ENGELLEYEN NANO TEKNOLOJİSİYLE TÜM TEHLİKERİNİN ÖNÜNE GEÇMEK ARTIK MÜMKÜNDÜR.
EPA yapı sistemi bir KONSEPTİR çevreyi, havayı, suyu, toprağı, kirletmeden yenilenebilir enerjide kullanarak YANLIZCA EKOLOJIK PASİF AKILLI YAPILAR ÜRETİR. Alışıla gelmiş konut  sistemlerimizi artık bilinçli bir toplum bilinciyle terk etmeliyiz. Çok acil olarak köylerimiz kasabalarımız şehirlerimizde pasif yeşil (leed) yapılara yönelmeliyiz. Bu ütopya değil, gerçek! Ayrıca bir evin niteliğ bilinçli bir insanın kültür özeliklerine ve doğaya verdiği değerle ve elbette yaşam tarzıyla ölçülür.