ENERJİ VERİMLİLİĞİ

EPA YAPILARDA EPA panel sayesinde yazin serin kişin sıcak tutar.
Epa panelin Avrupa DIN normlarına uygun detay çözümleri ve yüksek doğal izolasyon olması nedeniyle ısı kaybı yoktur. PASIF EVLERDE  Bu özellik, evinizin ısıtma ve/veya soğutma giderlerinin en aza indirilmesi anlamına geliyor. Diğer yapılara göre %70 oranında enerji tasarrufu sağlar Ahşap yapı epa panel teknolojisi sayesinde Konutlardaki enerji tüketimimizin en önemli kısmı (%82) ısıtma için kullanılmaktadır. Doğal Isı yalıtım olması sebebiyle kayıplar azaltılabilir. Oda sıcaklığını 2°C arttırmak için yaklaşık %12 oranında daha fazla yakıt gerekmektedir.

Ahşap karkas Yapı betonarme bir konuta göre yıllık ısıtma enerji ihtiyacı ortalama %70 daha az olmaktadır. Enerji verimliliğinin maksimum düzeyde sağlanması için gerçek ve tek çözüm ahşap karkas yapı sistemi.


EPA PANELLE ekolojik pasif akıllı yapılar yapmakla mümkündür küresel ısınmanın soncu ve atmosfere co2 salınımı sonucunda küresel buzlanmayla dünyamız karşı karşıyadır.


İnşaatlarımızda ileri teknoloji sayesinde yenilene bilir enerji kullanarak ve pasif evler yaparak yaşadiğımız gezegenin farkına vararak bizden sonrakilere gezenimizi miras olarak bırakabiliriz.