E.P.A. YAPI KONUTLARI

EKOLOJİK PASİF AKILLI evler, aynı zamanda NANO  teknolojiyle  suyu, yenilenebilinir enerjiyi, yönlenmeyi ve toprağın etkin bir şekilde kullanabileceğinizin araçlarını da size sunuyor. Sizi doğanın dengesini korumanız için uyuma çağırıyoruz.

E.P.A. AYDO WORLD TEKNOLOJİYLE ATIK SULAR, HAVUZLAR,  MUSLUKTAN AKAN SULARIMIZ EN İYİ KALİTELİ SU FORMLARINA DÖNÜŞÜYOR . E.P.A. PANELERİMİZİ HER TÜRLÜ MADDEYLE YANMAZ,  ALEVİ SÜRDÜRMEYEN HALE GETİRİYORUZ. BU UYGULAMA DA TAMAMEN EKOLOJİK İNSAN DOĞASINA VE DOĞAYA AYKIRI HİÇ BİR KİMYASAL MADDE KULANILMIYOR.

    E.P.A. (ekolojik pasif  akıllı evler) öncelikle başta sağlık,konfor,  güvenlik, deprem  dayanıklılığı yüksek, yangın, alevi sürdürmez,  ekonomik doğaya karbon salımı yapmaz, suyun verimli kullanımı,iç ortam kalitesi iyi ve nefes alabilen bol oksijenli konutlar,enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kullanımı, doğal malzeme ve kaynak kullanımI, sürdürülebilir alan planlaması gibi v.s.  dikkat etmesi özelliğine sahiptir.


    Ayrıca ekolojik evlerde kullanılan enerji kaynakları da alıştığımızdan farklıdır.  Ekolojik evler diğerlerinin aksine fosil yakıtlardan uzak durularak ve daha çok doğal kaynaklara yer verilerek kuruluyor. Özellikle de güneş ve rüzgar enerjisinden yararlanılıyor. Gün ışığı ise ekolojik evlerde profesyonelce değerlendiriliyor. EPA PANEL yapılan konutlarda  tasarruf önlemleriyle de ekolojik (PASİF)  evler diğerlerinin aksine % 40 daha az enerji harcıyor.


E.P.A yeşil evlerde (LEED EVLER), fazla elektrik harcayan klimalar yanı sıra soğutmada  doğru bina tasarımı ve doğal pervanelerle hava dolaşımı ve soğutma dengeleniyor. Binalar özellikle doğu-batı ekseninde konumlandırılıyor ve böylece evlerin daha çok alanı güneye bakıyor. Ekolojik pasif akıllı evler sayesinde yaşadığımız mekanlar da bizler gibi nefes alabiliyor ve sağlıklı yaşam koşulları üretiyor. Ayrıca binlerce yıllık tecrübeden gelen inşaat bilgileri modern zamanla harmanlanıp EPA  bizlere doğal yaşanabilir bir konfor sağlıyor. 

E.P.A  (Ekolojik Pasif Akıllı ) Yapı  sistemlerini Ülkemizde bir ilki  gerçekleştirmiş olması nedeniyle hem ülke  ekonomisine ve insanların yararına olacak, yapıların uygulamasın da insan doğasına aykırı olmayan doğadaki tekrar yetişebilen zararlı madde içermeyen saman balyalarından üretilen panel duvar üreten fabrikasıyla sosyal yapılar, villalar, çok katlı binaları         EKOLJİK PASİF AKILLI sistemle YENİLENEBİLİR ENERJİ kullanarak insana ve doğa yararına EPA PANEL sistem önemli bir katkı sağlamıştır.

E.P.A YAPI  konutlarda klasik yapı sistemi kullanılmaz, EPA sadece ekolojik pasif akıllı sistemlerde inşa eder. 

E.P.A. villaları Fiber optik kablolarıyla donatılır. Akıllı otomasyon sistemi sayesinde, evinizi bir başka ülkeden bile kontrol etme imkanı sağlar. Tüm yapılarımızda akıllı sistem uygulanmakta ve farklı seçenekleri müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, başta güvenlik ve sağlık olmak üzere alternatifler sunmaktadır.  Dünyadaki ekolojik yapı sistemlerini uygulamada baz alınırken YAP-SAT yerine SAT-YAP uygulaması E.P.A. Yapı’da  müşteri tercihleri baz alınır. Bu bağlamda    YEŞİL EVLER, LEED EVLER, PERMA KÜLTÜR evler E.P.A. yapının inşaat tarzıdır.

Küresel ısınma tehdidine karşı, kendi enerjisini kendi üreten ve çevreye minimum düzeyde zararlı ekolojik evler, doğal, dönüşebilen, atık üretmeyen ve enerji kaybettirmeyen malzemeleriyle artık dünyanın dört bir yanında inşa ediliyor Avrupa, Kanada, Amerika, Avusturya’dan sonra şimdide EPA YAPI TÜRKİYE DE sizler için üretmeye başladı. SAMAN PANEL Avustralya da (GBCA) Yeşil Yıldız almıştır.